עכו

                                          כפר הסטודנטים בעכו – עמותת איילים

הכפר הוקם בשנת 2007 על מנת ליצור שיתוף פעולה עם התושבים במקום. כיום גרים בכפר 13 סטודנטים ושמונה צעירים הפועלים בכפר במסגרת שנת השרות שלהם. מטרת העל של הסטודנטים בכפר הינה לשפר ולבנות תשתית חינוכית וחברתית לילדי השכונה תוך מתן מענה ועזרה לימודית ורגשית להם ולמשפחותיהם.

  אוכלוסיית היעד עימה עובדים הסטודנטים כוללת את תושבי השכונה בעכו העתיקה המורכבת ברובה מערבים מוסלמים ואחוז קטן יותר של ערבים נוצרים. רוב התושבים הינם בעלי הכנסה נמוכה מאוד או חסרי הכנסה לחלוטין, דבר המעלה צורך מיידי במסגרת של חינוך בלתי פורמאלי בשילוב עם מסגרת של עזרה בלימודים לילדי ונערי השכונה. בכדי לענות על צרכים אלה, יזמה עמותת איילים כמה פרויקטים אותם מפעילים הסטודנטים והצעירים בשנת השירות:

 מרכז עופרים- פרוייקט הדגל של כפר איילים

מרכז עופרים הינו מרכז קהילתי שינוהל בשיתוף עם התושבים והפעילות בו מועברת על ידי הסטודנטים של איילים בשיתוף עם סטודנטיות דוברות ערבית מפר”ח,ש”שים, מדריכים מהקן הערבי של הנוער העובד והלומד, מדריכים מהצופים הערביים, ונערים מהשכונה. מטרת המרכז הינה חינוך הילדים (בגילאי 6-11) ונערי השכונה (בגילאי 15-18) לערכים של דו קיום, מצוינות, ועזרה הדדית. כמו כן הסטודנטים עוזרים לילדים בלימודיהם ויובילו אותם למימוש הפוטנציאל האישי שלהם.

 שיפוץ דירות בעכו העתיקה

במהלך כל השנה מתקיים פרויקט שיפוץ וצביעת דירות של קשישים ואוכלוסיות חלשות אשר לא יכולות לממן לעצמן את השיפוץ. כל תושבי כפר הסטודנטים לוקחים חלק פעיל במיזם אשר מטרותיו הינן לשפר את איכות החיים של תושבי עכו העתיקה ולבסס את הכפר בקרב האוכלוסייה המקומית.

שיפור פני העיר העתיקה

מתקיים במקביל לשיפוץ הדירות וכולל: טיוח וסיוד קירות המבנים המצופים בטון, צביעת הקירות החיצוניים, צביעת מסגרות חלונות הבתים בתכלת, שתילת צמחים מטפסים ועוד. מטרת הפרויקט הינה שיפור פני העיר תוך חיזוק הקשר עם שכני הכפר.

מגמה ירוקה בעיר העתיקה

פרויקט שנתי שמטרתו היא ליצור אוירה ירוקה ולשפר את חזות העיר תוך שילוב התושבים והרשויות המקומיות, זאת במטרה להעלות את איכות החיים במקום.

לגלריית תמונות של כפר הסטודנטים בעכו

כל הזכויות שמורות לעמותת איילים