בואו להכיר את כפר הסטודנטים ביכיני

הכפר ביכיני

זולה על גבעה לצד גינת ירק הפונה לעבר נוף אדמתי בצבעי חום אדמדם, ובאביב הכל מתחלף לגווני ירוק. לא יכולנו לבקש יותר טוב מזה. כן לא טעיתם זה נמצא בכפר הסטודנטים שבמושב יכיני שהוקם בשנת 2006. בתוך המושב אבל בסוף בחלקה משלנו ממוקם לו כפר בתוך השדות המונה כ49 סטודנטים מתוכם סטודנטים בעלי מוגבלויות-”כנפיים”, 6 ש”ש ומנהל כפר אחד.

הסטודנטים בכפר נהנים מחוויה סטודנטיאלית יוצאת דופן הכוללת בתוכה עשייה, חיי תרבות, חיי קהילה פוריים, נתינה והתנדבות. בכפר ישנם שלושה מוקדי התנדבות ומתוכם בוחר כל סטודנט את המוקד המתאים לו ביותר על מנת להביא את הנתינה ממקום אמיתי ושלם. הראשון הינו התנדבות במרכז “תכלית” , מרכז לנערים ונערות בסיכון. במרכז זה מתבצעת חניכה קבוצתית בליווי סטודנטים נוספים וכן חניכה אישית וליווי צמוד לאחד מן הנערים. השני הינו “חממה”, בו הסטודנטים מקימים חממה ומגדלים צמחים ירקות ופירות למינהם, מרכז זה פועל למען איכות הסביבה והמחזור כל זאת בשיתוף עם התלמידים בבית ספר “שיקמים” הממוקם בשדרות, גם בפרויקט זה מתבצעת חניכה אישית לילדי בית הספר. השלישי והאחרון הינו מוקד בתוך המושב, הסטודנטים מפעילים מועדונית לעזרה בשיעורי בית ופעילויות יצירתיות לילדי המושב, בנוסך כל סטודנט מקבל ילד מתוך המושב לחניכה אישית. ניתן לראות שבכל מוקד ישנה חניכה אישית וקבוצתית. ראוי לציין שהכפר הינו מעודד תומך ו”דוחף” ליזמות וליצירה מצד הסטודנטים, כך מתקיימים פרויקטים אישיים של הסטודנטים בכפר. וכמובן לא נשכח את המוקד המרכזי בכפר והוא מוקד הכיף וההנאה מתוך החברות האמיתית הקהילתיות והסטודנטים המקסימים הנמצאים בכפר.

במרכז הכפר ממוקם לו מועדון – “פולה פאב”, הפועל בימי רביעי ופונה לקהל הסטודנטיאלי הרחב. אחת לשבועיים ביום זה מתקיימת פעילות בסגנון שונה אותה מפעיל הסטודנטים. סרט, לימוד ושייח מעמיק בין חברי הכפר, הופעה, בירה ונשירה ולעיתים פשוט פאב -מוזיקה אווירה ואלכוהול במחיר מוזל. כמובן שיש לנו אירועים מרכזים וגדולים כמו מסיבת פתיחת שנה, שוק איכרים, מסיבת שבועות וכו’. כל אלו מעלים את המודעות של הסטודנטים בסביבה לעמותת איילים ערכיה וחזונה.

לכפר ישנם חיי קהילה פוריים עם תושבי המושב, הבאים לידי ביטוי באירועים חגיגיים משולבים, חוג משותף המתקיים אצלנו במועדון, טקסים משותפים, וכל מיני יוזמות של הסטודנטים כמו ארוחת שישי אצל תושבי המושב, או שיפוץ הספרייה וכמה בתים של מעוטי יכולת ב”יום מעשים טובים”. כל הפעילות הנ”ל יוצרת קשר הדוק חברתי וכמובן הדדי בינינו לבין התושבים במושב וילדיהם.

קבלו מאיתנו הזמנה אישית:

תבוא אלי הבית, היום אני פנוי
הטלביזיה מתה אז בוא נדבר על שינוי
נדבר על אם הדרך נדבר על אהבה
כשמכירים אותי אז יודעים שהכל לטובה
כשגרים ביחד…

הידעת:  בעונת הקיץ נפתחת בריכה לסטודנטים בכפר.

הידעת: מגג מיגונית הכביסה נגלית השקיעה הכי יפה באזור. (רומנטיקה…)

הידעת: הסטודנטים בכפר בימים אלו פועלים ברצינות רבה להקמת גרעין ביחד.

הידעת: ברגעים אלו ממש אנו נהנים משישבת קסומים שערכו הש”ש במיוחד עבורנו,

אז אל תחשוב פעמים ביכיני נהנים שבעתיים (בניב תימני) !

כל הזכויות שמורות לעמותת איילים