כפר הסטודנטים החדש בלוד

לפני שנה קיבלנו פנייה מהממשלה לעזור במשימה חשובה במעלה- שינוי אופייה הבעייתי של העיר לוד. במרכז הארץ, דקות ספורות מהמטרופולין המשגשג, שוכנת לוד- עיר בעלת מוניטין של מרכז סמים ופשע, אוכלוסייה קשה וניהול שכבר שנים מנסה להתמודד עם הנסיבות הקשות. המהלך אליו נקראנו הוא הפיכת לוד ממצבה העכשווי לעיר סטודנטיאלית תוססת הנותנת מענה לכל אספקט בחייו של הסטודנט. החל מדיור נוח ואטרקטיבי, דרך תרבות ובידור, וכלה בתחבורה נוחה למרכזים האקדמאים. התפיסה היא שכמו באר שבע- שבשנים ספורות חלה בה מהפכה דמוגרפית ותדמיתית עקב נוכחות האוניברסיטה,כך גם לוד תהפוך לעיר שבה מתקיימים חיים סטודנטיאליים ערים, ובעקבות זאת,תדמיתה כלפי פנים וחוץ תשתנה בצורה מהירה.

אנו קיבלנו החלטה להירתם לאתגר החשוב הזה, מתוך תפיסה שעולה מדבריו של בן גוריון כי “לא תיתכן פיסת מדבר בארץ כה קטנה כארץ ישראל”. תפיסתנו היא שלא רק במדבריות הנגב מדובר, אלא בכל שיממון שהוא במדינה. ולצערנו, לוד נמצאת אמנם גיאוגרפית במרכז המדינה, אך מכל שאר הבחינות היא עומדת כמדבר צחיח בנוף הישראלי.

לפני שנה הקמנו את הכפר הראשון של “איילים” ברחוב הרצל בעיר לוד. במסגרתו אנו מפעילים את ה”לודמילה”- הפאב הראשון (!!!) והיחיד בעיר, וכמו כן, פתחנו מועדונית “עופרים” במתנ”ס שהיה נטוש. הפעילות ב”עופרים” היא מהתוססות והאפקטיביות בכל העמותה, ונותנת מענה לאוכלוסייה שלא קיבלה מענה מאז ומעולם.

בעקבות ההצלחה האדירה בכפר בלוד, החלטנו להרחיב פעילותנו בעיר, ולהקים בלוד כפר נוסף. לטובת העניין שיפצנו בית ספר נטוש ושרוף ואנו הופכים אותו לכפר סטודנטים, כמו שאנחנו יודעים ומכירים. בתחילת אוקטובר יגיעו כל חברי העמותה לשבוע העבודות המסורתי, כדי לסיים את שיפוץ המבנה ולפתח את השטחים הציבוריים סביב הכפר החדש.

נשמח לראותכם איתנו. כידוע לכולכם, החוויה המשותפת הזו ממלאת את הלב בתקווה, זאת לנוכח מאות צעירים שמפשילים שרווליהם ועובדים, מזיעים, ונהנים יחדיו במפעל ציוני חשוב מאין כמותו.

אנחנו מגייסים את המימון לסיום העבודות בכפר החדש בלוד, ואחת הדרכים היא גיוס דרך האינטרנט. נשמח אם תציצו בדף האינטרנט שהכנו סביב העבודות. יש סרטון מגניב ואחלה מתנות לנרתמים:

http://jewcer.com/project/brick-by-brick-building-israel-s-future-with-ayalim/heb

בברכת בניין הארץ

איילים.

כל הזכויות שמורות לעמותת איילים